WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

II Konkurs Ortograficzny Osób Niepełnosprawnych


 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w tym roku Konkurs Ortograficzny odbył się 21 lutego 2020r. To już drugi raz nasi przyjaciele zmagali się z polską ortografią.

Przybyli do nas uczestnicy wraz z kadrą z ośmiu ośrodków: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa, ze Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic, z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy z Wałbrzycha, Środowiskowego Domu Samopomocy z Wałbrzycha, Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy z Kamiennej Góry, Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” ze Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina oraz z Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” znajdującego się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze.

Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły.

Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Sekretarz miasta Świebodzice- Pani Sabina Cebula, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Pani Halina Mądra oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach – Pan Robert Sysa.
W skład komisji, która wyłoniła trzech zwycięzców wchodziła: Dyrektor – Pani Teresa Walczak – Jusiel oraz Wicedyrektor Pani Renata Kaczmarek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach, Pani Alicja Głąb z Miejskiej Biblioteki w Świebodzicach oraz Pani Małgorzata Chojda - Ozga nauczyciel oraz doradca metodyczny z języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2, która specjalnie dla potrzeb konkursu przygotowała przepiękny tekst pt: „E-mail z przyszłości”.

Wszyscy uczestnicy konkursu spisali się na medal. Wytrwałość i cierpliwość naszych piszących gości zadziwiła wszystkich. Każdy z nich dotarł do samego końca!:)

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: miejsce I - Pan Paweł T. z Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze, miejsce II – Wojciech K. z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, miejsce III – Pani Władysława W. z Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Po trudach ortograficznych naszych piszących czekały już tylko same przyjemności natomiast całą kadrę z zaprzyjaźnionych placówek ….piekielne dyktando przygotowane specjalnie dla nich ;) Wszyscy byli praaaaaaawie tak dzielni jak uczestnicy konkursu. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za możliwość zorganizowania tego wydarzenia w szkole a Pani Małgorzacie za napisanie cudownego, pełnego ciepła tekstu. Pragniemy podziękować również wszystkim gościom i uczestnikom konkursu za przybycie.

Zapraszamy za rok!:)

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


  

     

     |  do góry  |