WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

„Chcę żyć zdrowo i bezpiecznie”


 

W dniu 20.11.2019r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie przygotowanym przez pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach pod nazwą: „Chcę żyć zdrowo i bezpiecznie”. W związku z tym, odwiedzili nas przedstawiciele Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach, Komisariatu Policji w Świebodzicach, Komendy Powiatowej w Świdnicy i Straży Miejskiej w Świebodzicach, którzy ściśle współpracowali z pracownikami socjalnymi.

Panowie opowiadali o swojej pracy, zagrożeniach z nią związanych, tłumaczyli nam oraz pokazywali jak należy postępować aby zachować bezpieczeństwo w dniu codziennym. Mieliśmy okazję dokładnie sprawdzić co znajduje się w wozie strażackim i na jakim sprzęcie pracują specjaliści podczas akcji ratunkowych. Przeprowadzone zostały również ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy.

Pracownicy socjalni przygotowali materiały dotyczące zdrowego żywienia oraz zadania, które pomogły nam usystematyzować zdobytą wiedzę.

Mieliśmy również przyjemność gościć na tym spotkaniu dyrektora oraz zastępcę dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

To był bardzo aktywnie spędzony dzień przepełniony cennymi informacjami.
Serdecznie Wszystkim dziękujemy! 

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   


 
 


  

     

     |  do góry  |